Latest results

Bästkustcupen 2022 begins
End
30/9
1/10
2/10

Finals

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
02100811 Sun 02/10 18:15 Sun 02/10 Pinntorps Idrottshall P10 A-Slutspel Final Landvetter Wings Ljusblå 1 - 2 (1 - 2) IBF Backadalen  
02100211 Sun 02/10 18:10 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall B P10 B-Slutspel Final Wårgårda IBK 1 1 - 3 (0 - 1 / 1 - 2) Pixbo Wallenstam IBF Vit  
02100112 Sun 02/10 19:15 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall A P09 A-Slutspel Final Landvetter IBK Wings 13 - 2 (9 - 0 / 4 - 2) FBC Partille  
02101012 Sun 02/10 19:10 Sun 02/10 Wallenstam Arena B P09 B-Slutspel Final Floda IBK 2 - 5 (1 - 3 / 1 - 2) Onsala IBK  
02100910 Sun 02/10 17:15 Sun 02/10 Wallenstam Arena A P08 A-Slutspel Final Lindås Waves IBK 1 0 - 3 (0 - 3) Pixbo Wallenstam IBF  
02100111 Sun 02/10 18:15 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall A P08 B-Slutspel Final Eken IBK 0 - 6 (0 - 4 / 0 - 2) FBC Uppsala  
02100911 Sun 02/10 18:15 Sun 02/10 Wallenstam Arena A P07 A-Slutspel Final Kärra IBK 3 - 1 (2 - 1 / 1 - 0) Pixbo Wallenstam IBF  
02101011 Sun 02/10 18:10 Sun 02/10 Wallenstam Arena B P07 B-Slutspel Final Öckerö IBK 1 - 5 (0 - 4 / 1 - 1) IBK Lidköping  
02100810 Sun 02/10 17:15 Sun 02/10 Pinntorps Idrottshall F10 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Vit 4 - 0 (4 - 0) Malmhaug F10/11  
02100210 Sun 02/10 17:10 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall B F10 B-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Röd 0 - 3 (0 - 2 / 0 - 1) IBK Lund F10/11s  
02100110 Sun 02/10 17:15 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall A F09 A-Slutspel Final Onsala IBK 4 - 1 (3 - 1 / 1 - 0) Pixbo Wallenstam IBF Röd  
02100109 Sun 02/10 16:15 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall A F09 B-Slutspel Final FBC Lerum 5 - 3 (0 - 1 / 5 - 2) IBK Lund  
02100909 Sun 02/10 16:15 Sun 02/10 Wallenstam Arena A F08 A-Slutspel Final IBK Lund 0 - 11 (0 - 6 / 0 - 5) Tunet IBK  
02101010 Sun 02/10 17:10 Sun 02/10 Wallenstam Arena B F08 B-Slutspel Final Värnamo IK 08/09 1 - 4 (0 - 3 / 1 - 1) Lindome IBK 08/09  
02100912 Sun 02/10 19:15 Sun 02/10 Wallenstam Arena A F07 A-Slutspel Final Frillesås FF 1 - 7 (1 - 4 / 0 - 3) Kärra IBK  
Frillesås FF
Kärra IBK
Landvetter IBK Wings
FBC Partille
Floda IBK
Onsala IBK
F11 Grp A
Lindome IBK
Pixbo Wallenstam IBK Vit
F12 Grp A
Kärra IBK
Pixbo Wallenstam IBK Röd
Kärra IBK
Pixbo Wallenstam IBF
Eken IBK
FBC Uppsala
Landvetter Wings Ljusblå
IBF Backadalen

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
02100514 Sun 02/10 18:30 Sun 02/10 Landvetter Idrottshall F11 Grp A Lindome IBK Finished Pixbo Wallenstam IBK Vit    
02100712 Sun 02/10 18:15 Sun 02/10 Hindås Idrottshall F12 Grp A Kärra IBK Finished Pixbo Wallenstam IBK Röd    
02100513 Sun 02/10 17:45 Sun 02/10 Landvetter Idrottshall F11 Grp A Varla IBK Finished IBF Backadalen    
02100711 Sun 02/10 17:30 Sun 02/10 Hindås Idrottshall P12 Grp A Lindås Waves IBK Turkos Finished Pixbo Wallenstam IBK Vit    
02100512 Sun 02/10 17:00 Sun 02/10 Landvetter Idrottshall P11 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Vit Finished FBC Partille Blå    
02100710 Sun 02/10 16:45 Sun 02/10 Hindås Idrottshall F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Vit Finished Lindås Waves IBK Turkos    
02100209 Sun 02/10 16:15 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall B P09 B-Slutspel Semi final Onsala IBK 6 - 4 (6 - 4) Träslövsläge IF  
02100511 Sun 02/10 16:15 Sun 02/10 Landvetter Idrottshall P11 Grp A FBC Lerum Röd Finished Lindome IBK    
02100809 Sun 02/10 16:15 Sun 02/10 Pinntorps Idrottshall P09 B-Slutspel Semi final Floda IBK 7 - 6 (7 - 6) Lindås Waves IBK 2  
02101009 Sun 02/10 16:15 Sun 02/10 Wallenstam Arena B P09 A-Slutspel Semi final Landvetter IBK Wings 4 - 0 (4 - 0) Pixbo Wallenstam IBF Röd    
02100709 Sun 02/10 16:00 Sun 02/10 Hindås Idrottshall F12 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Röd Finished IBF Backadalen    
02100510 Sun 02/10 15:30 Sun 02/10 Landvetter Idrottshall F11 Grp A IBF Backadalen Finished Lindome IBK    
02100108 Sun 02/10 15:20 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall A P08 B-Slutspel Semi final IBK Kungälv 1 - 3 (0 - 2 / 1 - 1) FBC Uppsala  
02100208 Sun 02/10 15:20 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall B P10 B-Slutspel Semi final Wårgårda IBK 2 4 - 7 (4 - 7) Pixbo Wallenstam IBF Vit  
02100808 Sun 02/10 15:20 Sun 02/10 Pinntorps Idrottshall P09 A-Slutspel Semi final FBC Partille 2 - 1 (1 - 0 / 1 - 1) Pixbo Wallenstam IBF Vit  
02100908 Sun 02/10 15:20 Sun 02/10 Wallenstam Arena A F07 A-Slutspel Semi final Tunet IBK 1 - 3 (0 - 1 / 1 - 2) Frillesås FF  
02101008 Sun 02/10 15:20 Sun 02/10 Wallenstam Arena B F07 A-Slutspel Semi final Pixbo Wallenstam IBF 0 - 2 (0 - 1 / 0 - 1) Kärra IBK  
02100708 Sun 02/10 15:15 Sun 02/10 Hindås Idrottshall P11 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Röd Finished FBC Lerum Svart    
02100509 Sun 02/10 14:45 Sun 02/10 Landvetter Idrottshall F11 Grp A Varla IBK Finished Pixbo Wallenstam IBK Röd    
02100707 Sun 02/10 14:30 Sun 02/10 Hindås Idrottshall F12 Grp A Lindås Waves IBK Svart Finished FBC Lerum    
02100107 Sun 02/10 14:25 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall A P10 A-Slutspel Semi final Landvetter Wings Ljusblå 4 - 3 (1 - 1 / 3 - 2) Pixbo Wallenstam IBF Röd  
02100207 Sun 02/10 14:25 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall B P10 B-Slutspel Semi final Wårgårda IBK 1 6 - 1 (6 - 1) IK Zenith  
02100807 Sun 02/10 14:25 Sun 02/10 Pinntorps Idrottshall P10 A-Slutspel Semi final IBF Backadalen 3 - 1 (3 - 1) Kärra IBK 1  
02100907 Sun 02/10 14:25 Sun 02/10 Wallenstam Arena A P07 A-Slutspel Semi final Kärra IBK 5 - 4 (1 - 2 / 4 - 2) IBK Göteborg / IBK Bergum  
02101007 Sun 02/10 14:25 Sun 02/10 Wallenstam Arena B P08 B-Slutspel Semi final Eken IBK 3 - 2 (3 - 1 / 0 - 1) Lindome IBK  
02100508 Sun 02/10 14:00 Sun 02/10 Landvetter Idrottshall P11 Grp A FBC Partille Vit Finished Pixbo Wallenstam IBK Vit    
02100706 Sun 02/10 13:45 Sun 02/10 Hindås Idrottshall F12 Grp A Landvetter Wings Finished IBF Backadalen    
02100106 Sun 02/10 13:30 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall A F09 A-Slutspel Semi final Pixbo Wallenstam IBF Röd 1 - 0 (0 - 0 / 1 - 0) Tunet IBK  
02100206 Sun 02/10 13:30 Sun 02/10 Mölnlycke Idrottshall B F08 B-Slutspel Semi final FBC Vinga 0 - 1 (0 - 1) Värnamo IK 08/09  
02100806 Sun 02/10 13:30 Sun 02/10 Pinntorps Idrottshall P07 B-Slutspel Semi final Öckerö IBK 3 - 1 (2 - 0 / 1 - 1) Varla IBK Hulk