Detta är resultaten från Bästkustcupen 2020. Se de senaste resultaten från Bästkustcupen 2022 här.

Senaste resultat

Bästkustcupen 2020 börjar
Slut
25/9
26/9
27/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27090509 sön 27/09 17:00 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P08 A-Slutspel Final Partille Innebandy Svart 10 - 0 (7 - 0 / 3 - 0) Lindås Waves 1  
27090510 sön 27/09 18:20 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P08 B-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Vit 5 - 4 (1 - 3 / 4 - 1) Sandareds IBS  
27090710 sön 27/09 17:50 sön 27/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Final Kärra IBK 1 - 4 (1 - 3 / 0 - 1) Pixbo Walle...BF Viträvar  
27090709 sön 27/09 16:50 sön 27/09 Hindås Idrottshall P07 B-Slutspel Final Eken IBK 4 - 2 (0 - 1 / 4 - 1) Mölndals IBF  
27090809 sön 27/09 17:00 sön 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 A-Slutspel Final Onsala IBK Svart 2 - 4 (0 - 3 / 2 - 1) Växjö IBK U Vit  
27090810 sön 27/09 18:20 sön 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel Final Åsa IF 6 - 2 (3 - 0 / 3 - 2) Lindås Waves  
27090111 sön 27/09 18:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P05 A-Slutspel Final Mölndals IBF 3 - 2 (1 - 0 / 2 - 2) Lindås Rasta IBK  
27090210 sön 27/09 18:15 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B F08 A-Slutspel Final Onsala IBK 5 - 4 (5 - 4) Pixbo Wallenstam IBF  
27090109 sön 27/09 16:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A F06 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 7 - 3 (0 - 1 / 7 - 2) Eken IBK  
27090110 sön 27/09 17:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A F05 A-Slutspel Final Linköping IBK 4 - 2 (4 - 0 / 0 - 2) Landvetter IBK Wings  
26090109 lör 26/09 20:35 lör 26/09 Mölnlycke Idrottshall A F07 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Röd 1 - 5 (1 - 3 / 0 - 2) Kärra IBK  
Mölndals IBF
Lindås Rasta IBK
Åsa IF
Lindås Waves
Pixbo Wallenstam IBF Vit
Sandareds IBS
Onsala IBK
Pixbo Wallenstam IBF
Kärra IBK
Pixbo Wallenstam IBF Viträvar
Linköping IBK
Landvetter IBK Wings
Onsala IBK Svart
Växjö IBK U Vit
Partille Innebandy Svart
Lindås Waves 1

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27090209 sön 27/09 16:40 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P10 Grp A Lindome IBK Grön Färdig Pixbo Walle...BK Viträvar    
27090508 sön 27/09 16:00 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P08 B-Slutspel Semifinal Sandareds IBS 7 - 6 (4 - 5 / 3 - 1) Lindome IBK  
27090808 sön 27/09 16:00 sön 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel Semifinal Lindås Waves 7 - 2 (4 - 2 / 3 - 0) Pixbo Wallenstam IBF  
27090708 sön 27/09 15:50 sön 27/09 Hindås Idrottshall F08 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 - 0 (0 - 0 / 2 - 0) Partille IBS  
27090108 sön 27/09 15:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P05 A-Slutspel Semifinal Lindås Rasta IBK 3 - 0 (3 - 0) Onsala IBK  
27090208 sön 27/09 15:35 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B F08 A-Slutspel Semifinal Onsala IBK 7 - 1 (1 - 1 / 6 - 0) Öckerö IBK  
27090507 sön 27/09 15:00 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P08 B-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF Vit 3 - 2 (2 - 2 / 1 - 0) Pixbo Wallenstam IBF Röd  
27090807 sön 27/09 15:00 sön 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel Semifinal Åsa IF 3 - 2 (0 - 0 / 3 - 2) Floda IBK  
27090707 sön 27/09 14:50 sön 27/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Semifinal Pixbo Walle...BF Viträvar 2 - 0 (2 - 0) IBK Lidköping  
27090107 sön 27/09 14:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P05 A-Slutspel Semifinal Mölndals IBF 2 - 0 (2 - 0) IBK Göteborg  
27090207 sön 27/09 14:35 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B F05 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 0 - 2 (0 - 2) Landvetter IBK Wings  
27090506 sön 27/09 14:00 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P08 A-Slutspel Semifinal Lindås Waves 1 4 - 3 (4 - 3) Partille Innebandy Röd  
27090806 sön 27/09 14:00 sön 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 A-Slutspel Semifinal Växjö IBK U Vit 2 - 1 (1 - 1 / 1 - 0) Kärra IBK  
27090706 sön 27/09 13:50 sön 27/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Semifinal Kärra IBK 4 - 1 (3 - 1 / 1 - 0) Lindås Rasta IBK  
27090106 sön 27/09 13:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A F05 A-Slutspel Semifinal Varla IBK 1 - 3 (1 - 2 / 0 - 1) Linköping IBK  
27090206 sön 27/09 13:40 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P10 Grp A Lindome IBK Lila Färdig Pixbo Walle...BK Viträvar    
27090505 sön 27/09 13:00 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P08 A-Slutspel Semifinal Partille Innebandy Svart 9 - 3 (4 - 3 / 5 - 0) Landvetter Wings 1 Vit  
27090805 sön 27/09 13:00 sön 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 A-Slutspel Semifinal Onsala IBK Svart 4 - 3 (1 - 3 / 3 - 0) Träslövsläge IF  
27090705 sön 27/09 12:50 sön 27/09 Hindås Idrottshall P07 B-Slutspel Semifinal Mölndals IBF 4 - 0 (3 - 0 / 1 - 0) Varla IBK  
27090105 sön 27/09 12:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A F06 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 2 - 4 (2 - 0 / 0 - 2 / 0 - 2) P Eken IBK  
27090205 sön 27/09 12:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P10 Grp A Lindome IBK Grön Färdig Pixbo Walle...BK Rödrävar    
27090504 sön 27/09 12:00 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P08 B-Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 3 - 5 (2 - 3 / 1 - 2) Lindome IBK  
27090804 sön 27/09 12:00 sön 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel 1/4 Final Partille IBS 2 - 3 (2 - 3) Pixbo Wallenstam IBF  
27090704 sön 27/09 11:55 sön 27/09 Hindås Idrottshall F08 Grp A Onsala IBK 9 - 0 (6 - 0 / 3 - 0) Öckerö IBK  
27090204 sön 27/09 11:50 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P05 Grp A IBK Göteborg 3 - 4 (1 - 2 / 2 - 2) Onsala IBK  
27090104 sön 27/09 11:45 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A F06 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 16 - 0 (9 - 0 / 7 - 0) Mölndals IBF  
27090503 sön 27/09 11:00 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P08 A-Slutspel 1/4 Final Partille Innebandy Röd 7 - 6 (1 - 0 / 1 - 2 / 5 - 4) P Lindås Waves 2  
27090803 sön 27/09 11:00 sön 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel 1/4 Final Floda IBK 5 - 1 (5 - 1) Varla IBK  
27090203 sön 27/09 10:55 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P10 Grp A Eken IBK Lila Färdig Lindome IBK Lila    
27090703 sön 27/09 10:55 sön 27/09 Hindås Idrottshall P07 B-Slutspel Semifinal Eken IBK 3 - 2 (2 - 1 / 1 - 1) Sandareds IBS  
27090103 sön 27/09 10:50 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P05 Grp A Mölndals IBF 4 - 4 (3 - 1 / 1 - 3) Lindås Rasta IBK