Senaste resultat

Bästkustcupen 2020 börjar
Slut
25/9
26/9
27/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27090509 sö 27/09 17:00 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P08 A-Slutspel Final Partille Innebandy Svart 10 - 0 (7 - 0 / 3 - 0) Lindås Waves 1  
27090510 sö 27/09 18:20 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P08 B-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Vit 5 - 4 (1 - 3 / 4 - 1) Sandareds IBS  
27090710 sö 27/09 17:50 sö 27/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Final Kärra IBK 1 - 4 (1 - 3 / 0 - 1) Pixbo Walle...BF Viträvar  
27090709 sö 27/09 16:50 sö 27/09 Hindås Idrottshall P07 B-Slutspel Final Eken IBK 4 - 2 (0 - 1 / 4 - 1) Mölndals IBF  
27090809 sö 27/09 17:00 sö 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 A-Slutspel Final Onsala IBK Svart 2 - 4 (0 - 3 / 2 - 1) Växjö IBK U Vit  
27090810 sö 27/09 18:20 sö 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel Final Åsa IF 6 - 2 (3 - 0 / 3 - 2) Lindås Waves  
27090111 sö 27/09 18:45 sö 27/09 Wallenstamhallen P05 A-Slutspel Final Mölndals IBF 3 - 2 (1 - 0 / 2 - 2) Lindås Rasta IBK  
27090210 sö 27/09 18:15 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall F08 A-Slutspel Final Onsala IBK 5 - 4 (5 - 4) Pixbo Wallenstam IBF  
27090109 sö 27/09 16:45 sö 27/09 Wallenstamhallen F06 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 7 - 3 (0 - 1 / 7 - 2) Eken IBK  
27090110 sö 27/09 17:45 sö 27/09 Wallenstamhallen F05 A-Slutspel Final Linköping IBK 4 - 2 (4 - 0 / 0 - 2) Landvetter IBK Wings  
26090109 lö 26/09 20:35 lö 26/09 Wallenstamhallen F07 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Röd 1 - 5 (1 - 3 / 0 - 2) Kärra IBK  
Mölndals IBF
Lindås Rasta IBK
Åsa IF
Lindås Waves
Pixbo Wallenstam IBF Vit
Sandareds IBS
Onsala IBK
Pixbo Wallenstam IBF
Kärra IBK
Pixbo Wallenstam IBF Viträvar
Linköping IBK
Landvetter IBK Wings
Onsala IBK Svart
Växjö IBK U Vit
Partille Innebandy Svart
Lindås Waves 1

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27090209 sö 27/09 16:40 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P10 Grp A Lindome IBK Grön Färdig Pixbo Walle...BK Viträvar    
27090508 sö 27/09 16:00 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P08 B-Slutspel Semifinal Sandareds IBS 7 - 6 (4 - 5 / 3 - 1) Lindome IBK  
27090808 sö 27/09 16:00 sö 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel Semifinal Lindås Waves 7 - 2 (4 - 2 / 3 - 0) Pixbo Wallenstam IBF  
27090708 sö 27/09 15:50 sö 27/09 Hindås Idrottshall F08 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 - 0 (0 - 0 / 2 - 0) Partille IBS  
27090108 sö 27/09 15:45 sö 27/09 Wallenstamhallen P05 A-Slutspel Semifinal Lindås Rasta IBK 3 - 0 (3 - 0) Onsala IBK  
27090208 sö 27/09 15:35 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall F08 A-Slutspel Semifinal Onsala IBK 7 - 1 (1 - 1 / 6 - 0) Öckerö IBK  
27090507 sö 27/09 15:00 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P08 B-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF Vit 3 - 2 (2 - 2 / 1 - 0) Pixbo Wallenstam IBF Röd  
27090807 sö 27/09 15:00 sö 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel Semifinal Åsa IF 3 - 2 (0 - 0 / 3 - 2) Floda IBK  
27090707 sö 27/09 14:50 sö 27/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Semifinal Pixbo Walle...BF Viträvar 2 - 0 (2 - 0) IBK Lidköping  
27090107 sö 27/09 14:45 sö 27/09 Wallenstamhallen P05 A-Slutspel Semifinal Mölndals IBF 2 - 0 (2 - 0) IBK Göteborg  
27090207 sö 27/09 14:35 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall F05 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 0 - 2 (0 - 2) Landvetter IBK Wings  
27090506 sö 27/09 14:00 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P08 A-Slutspel Semifinal Lindås Waves 1 4 - 3 (4 - 3) Partille Innebandy Röd  
27090806 sö 27/09 14:00 sö 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 A-Slutspel Semifinal Växjö IBK U Vit 2 - 1 (1 - 1 / 1 - 0) Kärra IBK  
27090706 sö 27/09 13:50 sö 27/09 Hindås Idrottshall P07 A-Slutspel Semifinal Kärra IBK 4 - 1 (3 - 1 / 1 - 0) Lindås Rasta IBK  
27090106 sö 27/09 13:45 sö 27/09 Wallenstamhallen F05 A-Slutspel Semifinal Varla IBK 1 - 3 (1 - 2 / 0 - 1) Linköping IBK  
27090206 sö 27/09 13:40 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P10 Grp A Lindome IBK Lila Färdig Pixbo Walle...BK Viträvar    
27090505 sö 27/09 13:00 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P08 A-Slutspel Semifinal Partille Innebandy Svart 9 - 3 (4 - 3 / 5 - 0) Landvetter Wings 1 Vit  
27090805 sö 27/09 13:00 sö 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 A-Slutspel Semifinal Onsala IBK Svart 4 - 3 (1 - 3 / 3 - 0) Träslövsläge IF  
27090705 sö 27/09 12:50 sö 27/09 Hindås Idrottshall P07 B-Slutspel Semifinal Mölndals IBF 4 - 0 (3 - 0 / 1 - 0) Varla IBK  
27090105 sö 27/09 12:45 sö 27/09 Wallenstamhallen F06 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 2 - 4 (2 - 0 / 0 - 2 / 0 - 2) P Eken IBK  
27090205 sö 27/09 12:45 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P10 Grp A Lindome IBK Grön Färdig Pixbo Walle...BK Rödrävar    
27090504 sö 27/09 12:00 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P08 B-Slutspel 1/4 Final IBF Backadalen 3 - 5 (2 - 3 / 1 - 2) Lindome IBK  
27090804 sö 27/09 12:00 sö 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel 1/4 Final Partille IBS 2 - 3 (2 - 3) Pixbo Wallenstam IBF  
27090704 sö 27/09 11:55 sö 27/09 Hindås Idrottshall F08 Grp A Onsala IBK 9 - 0 (6 - 0 / 3 - 0) Öckerö IBK  
27090204 sö 27/09 11:50 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P05 Grp A IBK Göteborg 3 - 4 (1 - 2 / 2 - 2) Onsala IBK  
27090104 sö 27/09 11:45 sö 27/09 Wallenstamhallen F06 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 16 - 0 (9 - 0 / 7 - 0) Mölndals IBF  
27090503 sö 27/09 11:00 sö 27/09 Landvetter Idrottshall P08 A-Slutspel 1/4 Final Partille Innebandy Röd 7 - 6 (1 - 0 / 1 - 2 / 5 - 4) P Lindås Waves 2  
27090803 sö 27/09 11:00 sö 27/09 Pinntorps Idrottshall P06 B-Slutspel 1/4 Final Floda IBK 5 - 1 (5 - 1) Varla IBK  
27090203 sö 27/09 10:55 sö 27/09 Mölnlycke Idrottshall P10 Grp A Eken IBK Lila Färdig Lindome IBK Lila    
27090703 sö 27/09 10:55 sö 27/09 Hindås Idrottshall P07 B-Slutspel Semifinal Eken IBK 3 - 2 (2 - 1 / 1 - 1) Sandareds IBS  
27090103 sö 27/09 10:50 sö 27/09 Wallenstamhallen P05 Grp A Mölndals IBF 4 - 4 (3 - 1 / 1 - 3) Lindås Rasta IBK  
Svenska Innebandyförbundet Pixbo Wallenstam IBK/IBF Innebandykungen Attityd Prové Floorball Games Zone Floorball