Senaste resultat

Bästkustcupen 2018 börjar
Slut
28/9
29/9
30/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30090210 sö 30/09 16:30 sö 30/09 Mölnlycke Idrottshall P06 A-Slutspel Final IK Zenith 4 - 5 Växjö IBK U Blå    
30090211 sö 30/09 17:30 sö 30/09 Mölnlycke Idrottshall P06 B-Slutspel Final Särö Seahawks IBK 3 - 4 Eken IBK    
30090809 sö 30/09 15:30 sö 30/09 Pinntorps Idrottshall P05 A-Slutspel Final Bergs IK 6 - 1 Landvetter Wings Vit    
30090710 sö 30/09 16:30 sö 30/09 Hindås Idrottshall P05 B-Slutspel Final Kärra IBK 4 - 3 Lindås Rasta IBK    
30090109 sö 30/09 15:30 sö 30/09 Wallenstamhallen P04 A-Slutspel Final Linköping IBK Vit 2 - 7 Pixbo Wallenstam IBF Röd    
30090709 sö 30/09 15:30 sö 30/09 Hindås Idrottshall P04 B-Slutspel Final IK Zenith 4 - 5 IBK Göteborg    
30090110 sö 30/09 16:30 sö 30/09 Wallenstamhallen P03 A-Slutspel Final Kärra IBK 3 - 0 Pixbo Wallenstam IBF    
30090711 sö 30/09 17:30 sö 30/09 Hindås Idrottshall P03 B-Slutspel Final Landvetter Wings 6 - 5 Lindås Rasta IBK    
30090212 sö 30/09 18:30 sö 30/09 Mölnlycke Idrottshall F06 A-Slutspel Final IK Zenith 4 - 7 Pixbo Wallenstam IBF Vit    
30090712 sö 30/09 18:30 sö 30/09 Hindås Idrottshall F05 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF F06 1 - 4 Lindås Rasta IBK    
30090209 sö 30/09 15:30 sö 30/09 Mölnlycke Idrottshall F05 B-Slutspel Final Bergs IK 0 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
30090112 sö 30/09 18:30 sö 30/09 Wallenstamhallen F04 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 3 - 1 Lindås Rasta IBK    
30090111 sö 30/09 17:30 sö 30/09 Wallenstamhallen F03 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 3 Landvetter Wings IBK    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30090313 sö 30/09 18:50 sö 30/09 Djupedalskolan P07 Grp A Pixbo Walle...BF Rödrävar Färdig IBK Bergum Rosa      
30090413 sö 30/09 18:35 sö 30/09 Önnerödsskolan P08 Grp A Lindås Rasta IBK Turkos Färdig Landvetter Wings Blå      
30090513 sö 30/09 18:35 sö 30/09 Landvetter Idrottshall P08 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Vit Färdig Landvetter ... Blackhawks      
30090312 sö 30/09 18:05 sö 30/09 Djupedalskolan P07 Grp A IBK Elfhög Färdig Pixbo Walle...BF Viträvar      
30090412 sö 30/09 17:50 sö 30/09 Önnerödsskolan P08 Grp A Lindome IBK Färdig Partille IBS Röd      
30090512 sö 30/09 17:50 sö 30/09 Landvetter Idrottshall P08 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Röd Färdig Landvetter Wings Vit      
30090311 sö 30/09 17:20 sö 30/09 Djupedalskolan F07/08 Grp A Lindås Rasta IBK Färdig Pixbo Wallenstam IBK F08      
30090411 sö 30/09 17:05 sö 30/09 Önnerödsskolan P08 Grp A IBK Göteborg Färdig Landvetter ...IBK Rangers      
30090511 sö 30/09 17:05 sö 30/09 Landvetter Idrottshall P08 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Blå Färdig Partille IBS Svart      
30090310 sö 30/09 16:35 sö 30/09 Djupedalskolan P07 Grp A Varla IBK Lila Färdig IBK Bergum Rosa      
30090410 sö 30/09 16:20 sö 30/09 Önnerödsskolan P08 Grp A Landvetter ... Blackhawks Färdig Lindås Rasta IBK Vit      
30090510 sö 30/09 16:20 sö 30/09 Landvetter Idrottshall P08 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Vit Färdig Lindås Rasta IBK Turkos      
30090309 sö 30/09 15:50 sö 30/09 Djupedalskolan P07 Grp A IBK Bergum Svart Färdig IBK Elfhög      
30090409 sö 30/09 15:30 sö 30/09 Önnerödsskolan F06 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF Vit 1 - 0 Partille IBS    
30090509 sö 30/09 15:30 sö 30/09 Landvetter Idrottshall F06 A-Slutspel Semifinal IK Zenith 5 - 0 Hindås IBK    
30090308 sö 30/09 15:05 sö 30/09 Djupedalskolan F07/08 Grp A IBF Älvstranden Svart Färdig Lindås Rasta IBK      
30090108 sö 30/09 14:40 sö 30/09 Wallenstamhallen F04 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 11 - 1 Öckerö IBK    
30090208 sö 30/09 14:40 sö 30/09 Mölnlycke Idrottshall F04 A-Slutspel Semifinal Fristads GoIF 0 - 2 Lindås Rasta IBK    
30090408 sö 30/09 14:40 sö 30/09 Önnerödsskolan P08 Grp A Landvetter Wings Blå Färdig Partille IBS Svart      
30090508 sö 30/09 14:40 sö 30/09 Landvetter Idrottshall P08 Grp A Landvetter Wings Vit Färdig Partille IBS Röd      
30090708 sö 30/09 14:40 sö 30/09 Hindås Idrottshall F05 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF F06 7 - 1 Linköping IBK Svart    
30090808 sö 30/09 14:40 sö 30/09 Pinntorps Idrottshall F05 A-Slutspel Semifinal Lindås Rasta IBK 3 - 0 Träslövsläge IF    
30090307 sö 30/09 14:15 sö 30/09 Djupedalskolan P06 B-Slutspel Semifinal Eken IBK 4 - 3 Kärra IBK P07    
30090107 sö 30/09 13:50 sö 30/09 Wallenstamhallen F03 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Lindås Rasta IBK    
30090207 sö 30/09 13:50 sö 30/09 Mölnlycke Idrottshall F03 A-Slutspel Semifinal Landvetter Wings IBK 6 - 4 BKI Sunnanå/Fagerås BK    
30090407 sö 30/09 13:50 sö 30/09 Önnerödsskolan P06 A-Slutspel Semifinal Växjö IBK U Blå 4 - 2 Åsa IF    
30090507 sö 30/09 13:50 sö 30/09 Landvetter Idrottshall P06 A-Slutspel Semifinal Växjö IBK U Vit 0 - 1 IK Zenith    
30090707 sö 30/09 13:50 sö 30/09 Hindås Idrottshall P05 B-Slutspel Semifinal Lindås Rasta IBK 3 - 1 IBK Bergum    
30090807 sö 30/09 13:50 sö 30/09 Pinntorps Idrottshall P03 B-Slutspel Semifinal Partille IBS 1 - 2 Landvetter Wings    
30090306 sö 30/09 13:25 sö 30/09 Djupedalskolan P06 B-Slutspel Semifinal Floda IBK 1 - 2 Särö Seahawks IBK    
Svenska Innebandyförbundet Pixbo Wallenstam IBK/IBF Innebandykungen Attityd Prové Floorball Games