Seneste resultat

Bästkustcupen 2017 begynder
Slut
29/9
30/9
1/10

Finals

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
01100513 sø 01/10 19:10 sø 01/10 Landvetter Idrottshall P05 A-Slutspel Final Landvetter Wings 2 1 - 9 Tunet IBK    
01100413 sø 01/10 19:10 sø 01/10 Önnerödsskolan P05 B-Slutspel Final Utbynäs SK 4 - 5 Pixbo Wallenstam IBK    
01100109 sø 01/10 15:30 sø 01/10 Wallenstamhallen P04 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 1 7 - 3 IBK Walkesborg 99    
01100209 sø 01/10 15:30 sø 01/10 Mölnlycke Idrottshall P04 B-Slutspel Final Partille IBS 3 - 7 Landvetter Wings    
01100111 sø 01/10 17:30 sø 01/10 Wallenstamhallen P03 A-Slutspel Final Floda IBK 2 - 1 Pixbo Wallenstam IBF    
01100210 sø 01/10 17:30 sø 01/10 Mölnlycke Idrottshall P03 B-Slutspel Final IBF Göteborg Svart 5 - 3 Lindås Waves IBK    
01100113 sø 01/10 19:30 sø 01/10 Wallenstamhallen P02 A-Slutspel Final Linköping Innebandy Svart 3 - 6 Partille IBS    
01100212 sø 01/10 16:30 sø 01/10 Mölnlycke Idrottshall P02 B-Slutspel Final Sandö IBK P02 7 - 3 Sveiva    
01100511 sø 01/10 17:10 sø 01/10 Landvetter Idrottshall F05 A-Slutspel Final FBC Lerum 0 - 3 Pixbo Wallenstam IBF    
01100411 sø 01/10 17:10 sø 01/10 Önnerödsskolan F05 B-Slutspel Final Linköping Innebandy 0 - 6 Lindås Waves IBK    
01100512 sø 01/10 18:10 sø 01/10 Landvetter Idrottshall F04 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 5 - 2 Träslövsläge IF    
01100412 sø 01/10 18:10 sø 01/10 Önnerödsskolan F04 B-Slutspel Final Østensjø 0 - 6 Warberg IBF    
01100110 sø 01/10 16:30 sø 01/10 Wallenstamhallen F03 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 7 - 4 Lindås Waves IBK    
01100112 sø 01/10 18:30 sø 01/10 Wallenstamhallen F02 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 7 - 6 Partille IBS 2    
01100211 sø 01/10 18:30 sø 01/10 Mölnlycke Idrottshall F02 B-Slutspel Final Särö Seahawks 2 - 1 Fristad GOIF    
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
01100311 sø 01/10 17:05 sø 01/10 Djupedalskolan P07 Pulje 1 Partille IBS Finished Kärra IBK      
01100310 sø 01/10 16:20 sø 01/10 Djupedalskolan P07 Pulje 1 Pixbo Walle...BK Viträvar Finished Landvetter Wings Blå      
01100410 sø 01/10 16:20 sø 01/10 Önnerödsskolan P05 A-Slutspel Semifinal Landvetter Wings 2 3 - 1 Capricorn IC    
01100510 sø 01/10 16:20 sø 01/10 Landvetter Idrottshall P05 A-Slutspel Semifinal Tunet IBK 4 - 2 Floda IBK    
01100611 sø 01/10 16:15 sø 01/10 Redfoxhallen F07 Pulje 1 Onsala IBK Finished Pixbo Wallenstam IBK Vit      
01100309 sø 01/10 15:30 sø 01/10 Djupedalskolan P05 B-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBK 5 - 1 Mölndals IBF    
01100409 sø 01/10 15:30 sø 01/10 Önnerödsskolan F04 A-Slutspel Semifinal Lindås Waves IBK 2 - 4 Träslövsläge IF    
01100509 sø 01/10 15:30 sø 01/10 Landvetter Idrottshall F04 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 3 - 1 Partille IBS    
01100610 sø 01/10 15:30 sø 01/10 Redfoxhallen F07 Pulje 1 Landvetter Wings Finished Pixbo Wallenstam IBK Röd      
01100609 sø 01/10 14:45 sø 01/10 Redfoxhallen P07 Pulje 1 Kärra IBK Finished Pixbo Walle...BK Rödrävar      
01100108 sø 01/10 14:40 sø 01/10 Wallenstamhallen P02 A-Slutspel Semifinal Frölunda IBK 2 - 7 Partille IBS    
01100208 sø 01/10 14:40 sø 01/10 Mölnlycke Idrottshall P02 A-Slutspel Semifinal FBC Lerum 2 3 - 5 Linköping Innebandy Svart    
01100308 sø 01/10 14:40 sø 01/10 Djupedalskolan P05 B-Slutspel Semifinal IBF Göteborg 1 3 - 5 Utbynäs SK    
01100408 sø 01/10 14:40 sø 01/10 Önnerödsskolan F05 A-Slutspel Semifinal Karlstad IBF 3 - 4 Pixbo Wallenstam IBF    
01100508 sø 01/10 14:40 sø 01/10 Landvetter Idrottshall F05 A-Slutspel Semifinal Marstrands IBK 0 - 2 FBC Lerum    
01100107 sø 01/10 13:50 sø 01/10 Wallenstamhallen F02 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 2 6 - 0 Partille IBS 1    
01100207 sø 01/10 13:50 sø 01/10 Mölnlycke Idrottshall F02 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 3 - 1 Sportlife Kungälv IBK    
01100307 sø 01/10 13:50 sø 01/10 Djupedalskolan F05 B-Slutspel Semifinal Lindås Waves IBK 7 - 2 Bergs IK    
01100407 sø 01/10 13:50 sø 01/10 Önnerödsskolan F02 B-Slutspel Semifinal Fristad GOIF 3 - 1 IBF Backadalen    
01100507 sø 01/10 13:50 sø 01/10 Landvetter Idrottshall F02 B-Slutspel Semifinal Särö Seahawks 2 - 1 IBK Husar    
01100707 sø 01/10 13:50 sø 01/10 Hindås Idrottshall P03 B-Slutspel Semifinal Åsa IF 3 - 5 Lindås Waves IBK    
01100607 sø 01/10 13:15 sø 01/10 Redfoxhallen F06 Pulje 1 IBK Alingsås Finished Eken IBK      
01100106 sø 01/10 13:00 sø 01/10 Wallenstamhallen P03 A-Slutspel Semifinal Karlstad IBF Ungdom 2 0 - 1 Floda IBK    
01100206 sø 01/10 13:00 sø 01/10 Mölnlycke Idrottshall P03 A-Slutspel Semifinal Kärra IBK 4 - 5 Pixbo Wallenstam IBF    
01100306 sø 01/10 13:00 sø 01/10 Djupedalskolan F05 B-Slutspel Semifinal IBF Älvstranden 0 - 3 Linköping Innebandy    
01100406 sø 01/10 13:00 sø 01/10 Önnerödsskolan P04 B-Slutspel Semifinal Landvetter Wings 4 - 2 IK Zenith 2    
01100506 sø 01/10 13:00 sø 01/10 Landvetter Idrottshall P04 B-Slutspel Semifinal Partille IBS 4 - 3 P Lindås Waves IBK    
01100706 sø 01/10 13:00 sø 01/10 Hindås Idrottshall P03 B-Slutspel Semifinal IBF Göteborg Svart 5 - 4 Utbynäs SK    
01100606 sø 01/10 12:30 sø 01/10 Redfoxhallen P07 Pulje 1 Pixbo Walle...BK Viträvar Finished Kinna IBK      
01100205 sø 01/10 12:10 sø 01/10 Djupedalskolan P04 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 2 - 3 Pixbo Wallenstam IBF 1    
Svenska Innebandyförbundet Pixbo Wallenstam IBK/IBF Innebandykungen Attityd Prové Floorball Games