Detta är resultaten från Bästkustcupen 2016. Se de senaste resultaten från Bästkustcupen 2018 här.

Senaste resultat

Bästkustcupen 2016 börjar
Slut
23/9
24/9
25/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25090510 sö 25/09 16:30 sö 25/09 Landvetter Idrottshall P04 A-Slutspel Final Landvetter Wings 4 - 5 IBF Göteborg 2    
25090410 sö 25/09 16:30 sö 25/09 Önnerödsskolan P04 B-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Röd 6 - 4 Pixbo Walle...m IBF Svart    
25090512 sö 25/09 18:30 sö 25/09 Landvetter Idrottshall P03 A-Slutspel Final Landvetter Wings 2 - 8 IK Zenith 2    
25090408 sö 25/09 14:40 sö 25/09 Önnerödsskolan P03 B-Slutspel Final Floda IBK 3 - 0 Särö Seahawks IBK    
25090211 sö 25/09 17:10 sö 25/09 Mölnlycke Idrottshall P02 A-Slutspel Final Linköping IBK 1 - 2 Sandö IBK    
25090411 sö 25/09 17:30 sö 25/09 Önnerödsskolan P02 B-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF Röd 2 - 6 IBK Tygriket 99    
25090111 sö 25/09 17:10 sö 25/09 Wallenstamhallen P01 A-Slutspel Final FBC Lerum 3 - 4 Lindås Waves IBK 2    
25090709 sö 25/09 17:30 sö 25/09 Hindås Idrottshall P01 B-Slutspel Final Partille IBS 3 - 1 Sandö IBK    
25090511 sö 25/09 17:30 sö 25/09 Landvetter Idrottshall F04 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 6 - 2 Warberg IBF    
25090707 sö 25/09 15:30 sö 25/09 Hindås Idrottshall F04 B-Slutspel Final Särö Seahawks IBK 5 - 4 IBK Alingsås    
25090212 sö 25/09 18:15 sö 25/09 Mölnlycke Idrottshall F02/03 A-Slutspel Final Pixbo Walle...m IBF Svart 4 - 0 Partille IBS 2    
25090508 sö 25/09 14:40 sö 25/09 Landvetter Idrottshall F02/03 B-Slutspel Final Partille IBS 1 1 - 4 Särö Seahawks IBK    
25090112 sö 25/09 18:15 sö 25/09 Wallenstamhallen F01 A-Slutspel Final Linköping IBK 4 - 3 FBC Lerum    
25090708 sö 25/09 16:30 sö 25/09 Hindås Idrottshall F01 B-Slutspel Final Stenungsunds IBK 3 - 0 Mölndals IBF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25090312 sö 25/09 18:30 sö 25/09 Djupedalskolan P06 Grp A IK Zenith 2 Färdig Åsa IF      
25090614 sö 25/09 18:30 sö 25/09 Redfoxhallen F05/06 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Blå Färdig Frölunda IBK      
25090311 sö 25/09 17:45 sö 25/09 Djupedalskolan P06 Grp A Eken IBK Färdig IK Zenith 1      
25090613 sö 25/09 17:45 sö 25/09 Redfoxhallen F05/06 Grp A FBC Lerum Färdig Pixbo Walle...m IBK Svart      
25090310 sö 25/09 17:00 sö 25/09 Djupedalskolan P06 Grp A Kinna IBK Färdig Pixbo Wallenstam IBK      
25090612 sö 25/09 17:00 sö 25/09 Redfoxhallen F05/06 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Vit Färdig Partille IBS      
25090110 sö 25/09 16:20 sö 25/09 Wallenstamhallen F02/03 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 2 4 - 3 P IK Zenith    
25090210 sö 25/09 16:20 sö 25/09 Mölnlycke Idrottshall F02/03 A-Slutspel Semifinal Pixbo Walle...m IBF Svart 3 - 0 Pixbo Wallenstam IBF Röd    
25090309 sö 25/09 16:15 sö 25/09 Djupedalskolan P06 Grp A Åsa IF Färdig IK Zenith 1      
25090611 sö 25/09 16:15 sö 25/09 Redfoxhallen F05/06 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Röd Färdig Pixbo Wallenstam IBK Blå      
25090409 sö 25/09 15:40 sö 25/09 Önnerödsskolan P03 A-Slutspel Semifinal IK Zenith 2 6 - 5 Åsa IF    
25090509 sö 25/09 15:40 sö 25/09 Landvetter Idrottshall P03 A-Slutspel Semifinal Linköping Innebandy 1 - 4 Landvetter Wings    
25090109 sö 25/09 15:30 sö 25/09 Wallenstamhallen F01 A-Slutspel Semifinal FBC Lerum 2 - 1 Pixbo Wallenstam IBF    
25090209 sö 25/09 15:30 sö 25/09 Mölnlycke Idrottshall F01 A-Slutspel Semifinal Linköping IBK 3 - 1 Partille IBS    
25090308 sö 25/09 15:30 sö 25/09 Djupedalskolan P06 Grp A IK Zenith 2 Färdig Pixbo Wallenstam IBK      
25090610 sö 25/09 15:30 sö 25/09 Redfoxhallen F05/06 Grp A FBC Lerum Färdig Frölunda IBK      
25090307 sö 25/09 14:45 sö 25/09 Djupedalskolan P06 Grp A Eken IBK Färdig Kinna IBK      
25090609 sö 25/09 14:45 sö 25/09 Redfoxhallen F05/06 Grp A Pixbo Wallenstam IBK Vit Färdig Pixbo Walle...m IBK Svart      
25090108 sö 25/09 14:40 sö 25/09 Wallenstamhallen P01 A-Slutspel Semifinal FBC Lerum 4 - 3 Pixbo Wallenstam IBF 1    
25090208 sö 25/09 14:40 sö 25/09 Mölnlycke Idrottshall P01 A-Slutspel Semifinal Lindås Waves IBK 1 1 - 5 Lindås Waves IBK 2    
25090706 sö 25/09 14:40 sö 25/09 Hindås Idrottshall P01 B-Slutspel Semifinal Sandö IBK 3 - 2 Myggenäs IBK    
25090608 sö 25/09 14:00 sö 25/09 Redfoxhallen F05/06 Grp A Partille IBS Färdig Linköping IBK      
25090107 sö 25/09 13:50 sö 25/09 Wallenstamhallen F02/03 A-Slutspel 1/4 Final IK Zenith 4 - 0 IBK Göteborg    
25090207 sö 25/09 13:50 sö 25/09 Mölnlycke Idrottshall F02/03 A-Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF Röd 6 - 1 Lindås Waves IBK    
25090306 sö 25/09 13:50 sö 25/09 Djupedalskolan P04 B-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF Röd 7 - 5 Lindome IBK    
25090407 sö 25/09 13:50 sö 25/09 Önnerödsskolan F04 A-Slutspel Semifinal IK Tomtberga 1 - 2 Warberg IBF    
25090507 sö 25/09 13:50 sö 25/09 Landvetter Idrottshall F04 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 6 - 1 IBF Backadalen    
25090705 sö 25/09 13:50 sö 25/09 Hindås Idrottshall P01 B-Slutspel Semifinal Partille IBS 9 - 3 IBF Backadalen Röd    
25090607 sö 25/09 13:15 sö 25/09 Redfoxhallen P05 Grp A IK Zenith 1 Färdig Capricorn      
25090106 sö 25/09 13:00 sö 25/09 Wallenstamhallen P02 A-Slutspel Semifinal Sandö IBK 3 - 2 P Värnamo IK    
Svenska Innebandyförbundet Pixbo Wallenstam IBK/IBF Innebandykungen Attityd Prové Floorball Games