Detta är resultaten från Bästkustcupen 2015. Se de senaste resultaten från Bästkustcupen 2022 här.

Senaste resultat

Bästkustcupen 2015 börjar
Slut
25/9
26/9
27/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27090513 sön 27/09 19:10 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P03 A-Slutspel Final Hultsberg/Björkås IBF 7 - 6 P Pixbo Wallenstam IBF Röd      
27090211 sön 27/09 17:30 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P03 B-Slutspel Final Åsa IF 9 - 1 Kinna IBK      
27090411 sön 27/09 17:10 sön 27/09 Önnerödsskolan P02 A-Slutspel Final IK Zenith 3 - 6 Mölndals IBF      
27090208 sön 27/09 14:50 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P02 B-Slutspel Final IBF Göteborg 2 - 5 Skara IBK      
27090512 sön 27/09 18:10 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P01 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 1 1 - 3 Lindås Waves IBK      
27090412 sön 27/09 18:10 sön 27/09 Önnerödsskolan P01 B-Slutspel Final IBF Göteborg 0 - 6 FBC Lerum      
27090112 sön 27/09 18:30 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P00 A-Slutspel Final Partille IBS 6 - 2 Warberg IBF 2      
27090212 sön 27/09 18:30 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P00 B-Slutspel Final Danderyds SK 3 - 1 Pixbo Wallenstam IBF 1      
27090111 sön 27/09 17:30 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P99 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 6 - 1 Linköping IBK Svart      
27090213 sön 27/09 19:30 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P99 B-Slutspel Final FBC Engelholm 2 - 1 Lindome IBK 2      
27090511 sön 27/09 17:10 sön 27/09 Landvetter Idrottshall F02/03 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Partille IBS 2      
27090413 sön 27/09 19:10 sön 27/09 Önnerödsskolan F02/03 B-Slutspel Final Lindås Waves IBK 4 - 0 Partille IBS 1      
27090104 sön 27/09 11:20 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A F01 A-Slutspel Final Täby FC 2 7 - 6 P Pixbo Wallenstam IBF      
27090204 sön 27/09 11:20 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B F01 B-Slutspel Final Linköping IBK (Lag 12) 3 - 2 FBC Lerum      
27090113 sön 27/09 19:30 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A F00 A-Slutspel Final Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 FBC Lerum      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
27090311 sön 27/09 17:00 sön 27/09 Djupedalskolan F04/05 Grp A IBK Alingsås Färdig Pixbo Walle...K F05 Svart      
27090611 sön 27/09 17:00 sön 27/09 Redfoxhallen P05 Grp A Pixbo Wallenstam IBK 1 Färdig IK Zenith      
27090110 sön 27/09 16:40 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A F00 A-Slutspel Semifinal IBK Göteborg 0 - 2 Pixbo Wallenstam IBF      
27090210 sön 27/09 16:40 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B F00 A-Slutspel Semifinal FBC Lerum 3 - 0 Fristad GOIF      
27090410 sön 27/09 16:20 sön 27/09 Önnerödsskolan P03 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF Röd 3 - 2 P Floda IBK      
27090510 sön 27/09 16:20 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P03 A-Slutspel Semifinal Hultsberg/Björkås IBF 5 - 3 Lindome IBK      
27090310 sön 27/09 16:15 sön 27/09 Djupedalskolan P04 Grp A Landvetter Wings Färdig IK Zenith 2      
27090610 sön 27/09 16:15 sön 27/09 Redfoxhallen F04/05 Grp A Pixbo Walle...IBK F05 Röd Färdig Pixbo Wallenstam IBK Vit      
27090109 sön 27/09 15:50 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P99 B-Slutspel Semifinal Partille IBS 3 - 4 P FBC Engelholm      
27090209 sön 27/09 15:50 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P99 B-Slutspel Semifinal IBF Göteborg 0 - 1 Lindome IBK 2      
27090309 sön 27/09 15:30 sön 27/09 Djupedalskolan F04/05 Grp A IBF Backadalen Färdig IBF Älvstranden      
27090409 sön 27/09 15:30 sön 27/09 Önnerödsskolan F02/03 B-Slutspel Semifinal Lindås Waves IBK 3 - 0 Pixbo Wallenstam IBK      
27090509 sön 27/09 15:30 sön 27/09 Landvetter Idrottshall F02/03 B-Slutspel Semifinal IBK Göteborg Vit 0 - 1 Partille IBS 1      
27090609 sön 27/09 15:15 sön 27/09 Redfoxhallen P05 Grp A Öckerö IBK Färdig IK Zenith      
27090108 sön 27/09 14:50 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P00 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 4 - 1 Sandö IBK      
27090308 sön 27/09 14:45 sön 27/09 Djupedalskolan P05 Grp A Mölndals IBF Färdig Pixbo Wallenstam IBK 2      
27090408 sön 27/09 14:40 sön 27/09 Önnerödsskolan P01 B-Slutspel Semifinal IBF Göteborg 4 - 1 Marstrands IBK      
27090508 sön 27/09 14:40 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P01 B-Slutspel Semifinal FBC Lerum 4 - 1 Landvetter Wings      
27090608 sön 27/09 14:30 sön 27/09 Redfoxhallen F04/05 Grp A Pixbo Walle...K F05 Svart Färdig Pixbo Wallenstam IBK Vit      
27090107 sön 27/09 14:00 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P00 A-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 2 1 - 2 Warberg IBF 2      
27090207 sön 27/09 14:00 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B F00 A-Slutspel 1/4 Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 1 Warberg IBF      
27090307 sön 27/09 13:50 sön 27/09 Djupedalskolan P03 B-Slutspel Semifinal Sportlife Kungälv IBK 4 - 6 P Kinna IBK      
27090407 sön 27/09 13:50 sön 27/09 Önnerödsskolan P03 A-Slutspel 1/4 Final Floda IBK 3 - 2 Landvetter Wings      
27090507 sön 27/09 13:50 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P03 A-Slutspel 1/4 Final Lindome IBK 4 - 1 FBC Lerum      
27090607 sön 27/09 13:45 sön 27/09 Redfoxhallen P05 Grp A Öckerö IBK Färdig Utbynäs SK      
27090106 sön 27/09 13:10 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P00 B-Slutspel Semifinal Pixbo Wallenstam IBF 1 7 - 6 P Skara IBK      
27090206 sön 27/09 13:10 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall B P00 B-Slutspel Semifinal Vimmerby IBK 1 - 2 Danderyds SK      
27090306 sön 27/09 13:00 sön 27/09 Djupedalskolan P03 B-Slutspel Semifinal Åsa IF 4 - 3 IK Zenith      
27090406 sön 27/09 13:00 sön 27/09 Önnerödsskolan P01 A-Slutspel Semifinal Partille IBS 1 2 - 3 Lindås Waves IBK      
27090506 sön 27/09 13:00 sön 27/09 Landvetter Idrottshall P01 A-Slutspel Semifinal Sandö IBK 1 - 4 Pixbo Wallenstam IBF 1      
27090606 sön 27/09 13:00 sön 27/09 Redfoxhallen F04/05 Grp A IBF Backadalen Färdig IBK Alingsås      
27090105 sön 27/09 12:20 sön 27/09 Mölnlycke Idrottshall A P99 A-Slutspel Semifinal Linköping IBK Vit 4 - 5 P Linköping IBK Svart